Spiuno shokun

Ne ekzistojmë për  t’ju ndihmuar.
Këtu mund të spiunoni sho-shoqin, si në kohët e vjetra:

Reklama

10 mendime mbi “Spiuno shokun

 1. pune te bukur paske… nese donim te shkruanim me emrat tane, do ta kishim bere dhe do te merrnim meritat apo fajesimin per te mira a te keqia qe do te shkruanim. zotrote shume pergjegjesi i ke vene vetes qe te pergojosh njerezit ne kete menyre, dhe per me teper t’i japesh rendesi kaq shume personaliteteve ne internet.

  • Lundërtar,

   – e para: nuk do të thonim se është punë. Aq më tepër që nuk na paguan asnjë. Psh administratorët e Peshkut pa Ujë nuk mendojmë se i paguan kush, jo më neve që kur kërkonim qytetarisht të merrnim pjesë në debate tek PPU censuroheshim e pësonim sharjet dhe fyerjet banale e shpirzeza të bijëve të kriminelëve e aparatçikëve të diktaturës komuniste. Kjo është më shumë një hobi, do të thoja, unë personalisht si A.I. Por jam më se i sigurt se edhe Batjari apo Gona nuk i kanë kushtuar shumë vëmendje kësaj pune. Të jesh i sigurt ti dhe të gjithë ata të PPU të cilëve u ka hyrë frika në palcë se asnjë nga ne tre nuk rri duke lexuar PPU ditë natë. Ato që dinim janë këtu, e në fakt duhet thënë se nuk janë pak, apo gabohem? 😉
   – e dyta: këtu nuk ka përgojim apo thashetheme të asnjëlloji. Këtu janë bërë publike disa të dhëna, të cilat për më shumë gjenden lirisht nëpër internet. Le të themi se ne vetëm sa i kemi grumbulluar së bashku, për ta bërë përfundimin më evident. Kush pretendon se është cënuar e drejta e ndokujt, ka një mori mënyrash për të vepruar. (Ashtu sikundër edhe ne që pretendojmë se tek PPU na është cënuar një e drejtë themelore si ajo e shprehjes.)
   – e treta dhe e fundit: personalitete kush? Mos u bëni qesharak!

   [A.I. themeluesi dhe ideatori i Dosjeve të Peshkut pa Ujë.]

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s