Shqetësime & Ankesa

Kjo faqe është menduar si një fletë publike ku çdokush që frekuenton PPU ka të drejtën të shkruajë atë që e shqetëson. E bëjmë këtë sepse ndonjëherë është stresuese në maksimum kur admininstratori të censuron pa të drejtë dhe nuk mund të debatosh me ta.
Këtu pra denonconi padrejtësitë që ju bëhen. Jeni të mirëpritur!

Reklama

4 mendime mbi “Shqetësime & Ankesa

 1. Administratoret e Peshkut pa Uje kane nen kontroll jo vetem te dhenat si adresa IP, por mund dhe faktikisht kontrollojne edhe mesazhet private qe shkembehen tek PPU.

  • Yeah, we know that!

   Në fakt sapo e konfirmuam pak minuta më parë. Tentuam të dërgonim disa mesazhe tek disa anëtarë të tjerë, duke përdorur nofkën që Finisterre përdor tek Peizazhe të Fjalës, pra “Forma Mentis”.
   Asnjë nga mesazhet nuk mbërriti në destinacion. Jo vetëm kaq, por ato u zhdukën edhe nga faqja jonë e mesazheve.
   Natyrisht nuk u përdor linku i drejtëpërdrejtë i kësaj paqeje por një e tipit peshkupaujedosje[pikë]wordpress[pikë]com .

   Mjerë ata që qëndrojnë atje!
   Në fakt, ngase një prej nesh e ka frekuentuar atë faqe më parë, kanë asistuar në nxjerrjen e informacioneve private të shumë përdoruesve. Jo vetëm kaq, por ka dëshmi personale se si informacione të gjendshme vetëm nëpër shkëmbime private, kanë qenë publike. Dikush medoemos i kishte lexuar dhe e kishte transmetuar përmbajtjen apo pjesë të tyre tek anëtarë të tjerë. Tek ata që Spiro Ilo i quan “anëtarë të vjetër”; thënë ndryshe grupin komunist themeltar.

   [A.I.]

  • Shqetësimi nr. 1 – Leximi i mesazheve private; mosrespektimi i privatësisë.
   Ja një shkëmbim mesazhesh që konfirmon pikërisht problemin e hapur nga forma mentis më sipër:
   shkembimi gjembi-ketlina mbi privatsine dhe mesazhet private

   [Mohojmë kategorikisht çdo përfsirje të komenuesit gjembi apo ketlina në ndërmarrjen tonë.- A.I.; Batjar C.; Gona]

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s