– DITARI –

Ditari i blogut Peshku pa Uje Dosje

* * *

Pamja qe tregons e tek PeshkupaUje na mbajne ne goje...  Ai qe ka 5 klikime, duhet te jete me siguri nje mesazh ne mase... Psh mes Endri Meksit (Bradland), Raimonda Muco, Enkel Dukes e ndonje personi tjeter...

Pamja qe tregons e tek PeshkupaUje na mbajne ne goje…
Ai qe ka 5 klikime, duhet te jete me siguri nje mesazh ne mase… Psh mes Endri Meksit (Bradland), Raimonda Muco, Enkel Dukes e ndonje personi tjeter…

29.06.2014 – Nga PeshkupaUje na vijne disa linke referimi, qe dmth se dikush shkemben me mesazhe linke qe te cojne tek faqja jone. Me siguri duhet te jene shkembime mes grupit komunist, te cilet debatojne dhe bejne thashetheme mbi ato qe kemi shkruar ne por edhe mbi identitetet tona. Ajo qe mund t’u themi eshte: Germo Peshku germo, se po hap gropen tende. 😉

** * **

21.06.2014 – Koment i AI, lënë në përgjigjje të komentuesit besnik me nofkën “toni” (link).

** * **

29.04.2014 – PROXY SERVER. Per te komentuar tek blogu yne dhe kudo tjeter ne internete, per te mbrojtur privatesine tuaj, keshillojme qe te perdorni nje Proxy Server.

Udhezime te thjeshta per perdorimin e ProxyServerit: 1. Hapet (Web)ProxyServeri 2. Tek shiriti perkates vendoset url-ja e faqes ku doni te shkoni (psh: peshkupauje.com) 3. Klik. Shkohet tek faqja. Proxy Serverat jane disi me te ngadalte, sepse kerkesa juaje per t’u lidhur me faqen web perkatese ndermjetesohet nga nje server qe mund te ndohet psh. ne Itali, Gjermani, Franc, SHBA, Tajlande, Suedi, etj. Pra mund te gjendet ne nje vend totalisht te ndryshem nga vendodhja juaj. Keshtu, IP-ja qe do ti shfaqet moderatorit te sitit, lpsh PPU, do te jete ajo e serverit ndermjetes. Serveri ndermejtes maskon IP-ne tuaj, dhe eshte pothuaj e pamundur verifikimi i identitetit tuaj, meqe neper Proxy Servera ka nje trafik te panumerte cdo dite.  [Batjar C.]

***

17.03.2014: Duhet te deklarojme se publiciteti qe disa miqe tane i bene faqes keto ditet e fundit ka qene i mire; vizitat jane shtuar. nder shume reklamues, jemi te lumtur te flasim per reklamen qe na ka bere A.G0xhaj ne faqen e vet. Madje jemi te lutur dyfish, meqe edhe ai ka marr vesh se kush ishin ata shpifarake, perbaltes, akuzatore, pergojues, thashethemexhinj anonime qe e kane share, ate dhe shume te tjere personazhe publike duke qendruar te fshehur skutherisht pas pseudonimeve te ofruara nga administratoret e PeshkutpaUje (Blendi Salaj, Spiro Ilo, Rajmonda Muco, Penar Musaraj, Anjeza Shatku). Faleminderit A.G0xhaj dhe jemi te lumtur qe kemi ndihmuar njerez qe mire keq kane dale me emrin e tyre te vertete, ndryshe nga hodhite sllavo-komuniste te Peshkut pa Uje.

A. G0xhaj, mirenjohes per faktin se tani njeh shpifesit dhe thashethemexhinjte qe e kane pergojuar tek Peshku pa Uje. (Foto nga profili FB, publik.)

A. G0xhaj, mirenjohes per faktin se tani njeh. me emer, shpifesit dhe thashethemexhinjte qe e kane pergojuar tek Peshku pa Uje. (Foto nga profili FB, publik.) – Te vihet re se A.G, eshte shume i lumtur, tregues per kete jane gjashte topa te verdhe, edhe ata te lumtur. 🙂

17.03.2014: Para disa ditësh kishim hapur një profil në Facebook nga ku reklamonim dhe i bënim publicitet Dosjeve të PeshkutpaUjë. Raportojme se sot patem disa probleme me hyrjen ne ate profil, meqe me sa duket turmat sllavo-komuniste, te shpifarakeve, lincuesve dhe bashkepunetoreve te krimineleve komuniste te djeshem e kishin sinjalizuar “ne masa te medha”, aq sa FB nga detyroi te vendosinim nr. e tel. celular, per verifikim. Kjo tregon se kur vjen nevoja, turmat dhe hordhite sllavo-komuniste organizohen, edhe sikur te duhej te hanin bar… [Batjar C]

***

15/03/2014: Me ne fund perfundon edhe agonia disa mujore e zonjes/zojushes qe qendron pas nofkes finisterre tek Peshku pa Uje ose forma mentis tek blogu i Ardian Vehbiut (Peizazhe.com). Ho, ho ho, desh harruam; Finisterre per ata qe kane qene te vemendshem, ka nderhyre disa here ketu, duke leshuar provokime mjafte bajate. I pari ka qene ne javet e para, duke dashur te dinte nese kishim apo jo dijeni per identitetin e saj, vjen dhe komenton me pseudonimin “Mikrobet e Spacit. Pseudonimi eshte provokativ, pikerishte; pastaja eshte tejet ofendues ndaj atyre qe e dine mire se çfare ka qene Spaci, dhe akoma me ofendues kur qendrimi qe mban Finisterre e vocerr por me Zemer te Erret te madhe eshte mohues i vuajtjeve te te tjereve… Vete Finisterre mund te na shpjegoje se me mikrobe u referohej aparatcikeve, e kushedi ndonje te afermi te vet qe punonte per aparatin e asokohshem te represionit apo i referohet te burgosurve, te perceptuar keta nga Finisterre e vogel e shkolluar ne Itali si mikrobe, qe duhen shfarosur…(?). Hello Finis, leniniste e vogel! 🙂 [Batjar C.] [PsikoPeshku]

***

Statistikat 14 mars 2014

Statistikat 14 mars 2014

15/03/2014: Me poshte gjenden statistikat e dates 14 mars. Mund te shihet qe shkojne drejt 6000 klikimeve, me mbi 100 vizitore unik ne dite. Jemi shume te lumtur. Nga ana tjeter Spiro Ilo, nje burracak ka filluar nje fushate denigrimi: Natyrisht deri dje, si i thone llafit, nuk kishin bythe te debatonin dhe  fshinin te gjitha komentet ku permendej fjala “Dosje”, duke u rene ne qafe edhe anetareve te rinj, te cilet fatkeqesisht e shikonin veten nen sulmin e turmave te komunisteve me ne krye Spiro Ilon, Ylli Alikajn dhe te tjere burra-kalamake qe e kalojne kohen duke ngacmuar njeri-tjetrin. [PsikoPeshku] [Batjar C.]

statistika 13 mars

statistika 13 mars

14/03/2014: Le ta inagurojme kete seksion me nje lajm te gezuar: vizitat ne blogun tone sot kane bere buum; vetem brenda dites se sotme blogu ka patur mbi 4000 vizita me mbi 900 vizitore unike. 🙂 Kjo na nxit per te punuar edhe me fort, qe te botojme edhe dosjet e shokeve te moderuar social-komuniste si Tropozma, Obi-Wan, pa harruar disa kollose qe kane komentuar ne te shkuaren tek Peshku pa Uje. Na ndiqni, dhe nese keni pergatitur vete ndonje analize apo DosjePPU ne do te jemi te lumtur te ua botojme. 😉

***

< – – – >
Shënim: Rubrika ka një rend kronollogjik. Më të rejat sipër, më të vjetrat poshtë. Materilet e rubrikës mblidhen dhe pregatiten nga Batjar C ndërsa komenti dhe analiza psikollogjike jepet kryesisht nga PsikoPeshku. [A.I. – Ideatori dhe themeluesi i PeshkupaUjë.Dosje]
Reklama

Një mendim mbi “– DITARI –

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s