Propozim për Dosje

Propozo hapjen e një Dosje të re.

Reklama

25 mendime mbi “Propozim për Dosje

  • Znj. Majlinda Bashllari, të na falni por nuk mundëm t’i përgjigjeshim më parë komentit tuaj ngase çuditërisht kishte përfunduar në spam. Na falni për këtë keqkuptim banal.

   Gjithsesi, Bradi (Bradlandi) nuk ka fare të bëjë me këtë ndërrmarje. Madje, ju meqë keni afinitet me spiunllëkun, mund të na ndihmoni që t’ia heqim edhe Atij maskën… Si thoni? 🙂

   • Pune te mbare juve, se e keni gjetur punen sipas kokes qe keni. Tani dicka, qe t’i kemi letrat e hapura, e jo skuthce si keni bere ju deri me tash. Ju kam denoncuar tek nje zyre legale ketu ne North America, qe merret me defamation personash kur u publikohen foto dhe info personale pa leje. Ju jeni hajdute ordinere. Spiunlleku eshte grada me e larte e hajdutit. Ta gezoni edhe per disa dite. Degjohemi shpejt.

   • Znj Majlinda Bashllari, nëse do t’ju nevojitet një përkthyes i paanshëm, mos hezitoni të na kontaktoni. Që tani dimë se kë do të ju këshillonim për këtë punë të lodhshme, sepse jemi të bindur se do paksa impenjim përkthimi i veprës sonë të madhërishme… në mënyrë të tillë që përmbajtja të mos shtrembërohet. Sepse tek e fundit, dreqi ta marrë, komunistë ka në NorthAmerika, sikundër edhe në AlbaniaLand -me origjinë ng avendet përkatëse 😉 -, por me të paktën një ndryshim thelbësor: Këta të fundit i kanë duart të lyera me gjak. Mos harroni ta specifikoni këtë, mbase me një shënim në kllapa, ose në fund të faqes.

    Tani, këtu nuk ka asfare difamacion (duket se jeni koordinuar me të birin e vrasësit Telegrafi.).
    Informacionet e botuara këtu gjenden të gjitha lirshëm nëpër internet, fotografi përfshirë. Janë pra publike. Nuk ka as vjedhje e as ndonjë gjë të ngjashme. (Nëse personi juaj kërkon perj nesh specifikimin e burimit të informacionit, do të jemi me të vërtetë të lumtur që ta bëjmë, mjaft të na e përçoni me shkrim.)

    I vetmi problem këtu është me ca e ca që kanë ndot nga vetja, dhe hakërrehen ndaj nesh, sikur të ishte faji ynë, sikur t’i kishim thënë neve e jo ju ato dobiçllçqet nëpër “screenshote”. Nëse difamacioni qëndron në atribuimin e pronësisë së nofkës AV ndaj jush, këtë mund ta rregullojmë fare pa problem. Mjafton një disklejmer i cili do të thotë: “Ne dosjexhinjtë shakaxhinj, mund edhe të gabohemi, por kjo është shumë pak probabël.

    U kuptuam, shpresoj. 🙂

 1. O internetista veterane, nuk e di cfare inati keni me ata qe keni rreshtuar, por ju duket trimeri e zotesu t’i nxirrni fotot ndonjeres e t’i permendni familjaret ndonjerit? Nuk e di a e keni nga hormonet e adoleshences apo e keni te lindur, por do ishte mire sikur te mblidhnit “Komitetin Qendror” rne kaptine, se ju ka futur ajer.

  Sa per mua, ma dergoni dosjen per korrektim dhe plotesimet e nevojshme pasi ta keni mbaruar. Ju siguroj qe sherbimi do jete ne te njejtin nivel me pagesen (se nuk besoj se ju pranoni pune te papaguar si anti-komunista qe jeni).

  • (se nuk besoj se ju pranoni pune te papaguar si anti-komunista qe jeni).

   Kjo është një rrejshmëri logjike, mjaftë evidente, nga ana juaj zoti Renato Kalemi, të cilën ne nuk kemi shumë takat që ta shtjellojmë deri në atë farë feje për ta bërë të kuptueshme për personin tuaj.
   Nëse ju e quani veten komunist, kjo nuk i bën të tjerët automatikisht anti-komunistë.
   Ata të cilët ju po përpiqeni të “mbroni” jetojnë në pjesën më të madhe në vende, etërit e të cilëve i konsideroninarmike, imperialiste… (Për të tjera cilësime të këtilla mund të na ndihmoni edhe juve, ngase jeni një njohës i mirë i këtij lloj regjistri. Si thonë?, dardha bie nën dardhë.) Tani, nëse kjo i bën këta bij e këto bija anti-komunistë mendoj se nuk ka gjë më fyese për kujtimin e etërve dhe nënave të tyre të cilat dhanë kontributin e vet në ngritjen e një Diktature.
   Pra z Kalimi, siç dihet, ka komunistë dhe njerëz…. Këta të fundit,juve i quani anti0komunistë, në tentativë bajate për të krijuar një konflikt, për të përligjur në mënyrë bastarde tortura, vrasje, derdhje gjaku, e krime…
   E vërteta është krejt tjetër: Ka patur dhe ende ka njerëz dhe copa mishi.

 2. Administratoreve te ketij blogu i kerkoj ta lexojne me kujdes mesazhin e meposhtem.

  Nje aktpadi e pergatitur nga firma ligjore “Traverse Legal Attorneys & Advisors” kunder ketij blogu eshte tashme e gatshme dhe pret vetem te firmoset.

  Shkeljet ligjore qe ben ky ne adrese te personave te cituar me emer dhe fotografi jane te disata. Ky blog ka 24 ore kohe qe te fiket, ne te kundert, kunder tij do te hapet nje proces gjyqsore per “Internet Defamation”.

  Roni Telegrafi

  • Zoti Telegrafi, keni të gjithë të drejtën e botës të ndërrmerrni hapat që konsideroni adeguat për situatën në fjalë.
   Ndërkohë që, duke qenë se patët mirësinë të komentoni vetë drejtëpërsëderti dhe të na paralajmëroni, në mënyrë mjaftë burrërore, ndryshe nga sjelljet tuaja tek PPU të cilat rrjedhin hormone psikopatie ngado, neve po ju kërkojmë, madje po ju lutemi, të na thoni se në cilat fjalë, fjali etj. qëndron përgojimi, apo “Difamacioni”, dhe ne menjëherë do të kujdesemi për të ndrequr vrimat nga rrjedh uji, dmth difamacioni.

   Sepse, vetëm citimi apo vendosje e një fotografie, të cilat gjenden lehtësisht nëpë internet nuk më duket difamacion. Aq më tepër që gjuha e përdorur në punën e admirueshme të dosjexhinjve është ekzemplare, përjashtuar nja dy momente të vogla, të cilat do të korrigjohen.

   Në të kundërt, stërviteni mirë dorën para vendosjes së firmës, ju lutemi kolegjialisht për këtë. 🙂

 3. Shume shkurtimisht po ju paraqes se si do te procedohet ligjerisht kunder jush ne rast se ky blog nuk fiket brenda afatit te paracaktuar.

  Si fillim firma ligjore do te depozitoje prane nje gjykate te shkalles se pare ate qe rendomte quhet “224 Petitioin” ose me specifikisht “A Petition in Accordance with Supreme Court Rule 224 to Ascertain the Identity of Anonymous Online Posting”.
  Pas depozitimit te peticionit, gjykata do te leshoje nje thirrje per WordPress.com qe te paraqesi informacionet specifike te ketij blogu (Adresat e IP te adminsitartoreve, etj etj).
  Pasi WordPress.com ben paraqitjen e IP-se, firma ligjore i ben kerkese “internet provider” te IP-se qe te paraqse emrin dhe adresen e “account holder” per IP-ne ne fjale.
  Pasi marrjes se emrit dhe adreses, personi ose personat qe jane administratore ne kete blog do ti vij me “certified mail” nje kerkese per tu paraqitur ne gjyq per paditje per “Defamation, Invasion of Privacy dhe Libel.”

  • Kur të keni hapur gjyqin, kini mirësinë ju dhe shokët tuaj të nderuar komunistë, të na njoftoni mbi llojin e gjyqit, vendin e gjyqit, kostumin që duhet veshur dhe të tjera detaje të këtilla. Do ta vlerësonim shumë shumë.

   Ndërkohë, vlen akoma kjo:

   neve po ju kërkojmë, madje po ju lutemi, të na thoni se në cilat fjalë, fjali etj. qëndron përgojimi, apo “Difamacioni”, dhe ne menjëherë do të kujdesemi për të ndrequr vrimat nga rrjedh uji, dmth difamacioni.

   Sepse, vetëm citimi apo vendosje e një fotografie, të cilat gjenden lehtësisht nëpë internet nuk më duket difamacion. Aq më tepër që gjuha e përdorur në punën e admirueshme të dosjexhinjve është ekzemplare, përjashtuar nja dy momente të vogla, të cilat do të korrigjohen.

   🙂

 4. O kompania dosja, sterviteni me shume fuqine punetore (qe mos t’u themi keshtu cope “spiuna”) se lane nam me keto informacione “ka komentuar edhe me poshte” :))
  O Vjoleta, po prezantohu moj vajze. Per hir reciprociteti. Se mbase njihemi me mire, dhe ndryshon mendim per mua,

  • E ka përgatitur B.C dosjen.
   Dhe është në dorën e tij ta botoj apo jo. Po përderisa e ka gati, ma ha mendja se do të dali, herët apo vonë. duket se do të ketë zhvillime mbi Finisterre.

   Azhurnim: Më thotë Batjar C (një nga admin.) se komenti i mësipërm është lënë nga personi që tek Peshku pa Ujë komenton me nofkën Finisterre, ndërsa tek Peizazhe të Fjalës (blogu i Ardian Vehbiut) komenton me nofkën Forma Mentis.

 5. M’dukeni njerez krejt te deshtur. M’vjen keq per ju.
  Emigranti, Roni dhe idrizi jane plehna, por ju jeni me plehna se ata.

  • Faleminderit për vlerësimin Kumrije. I mirëpresim a priori gjykimet nga ata të cilëve nofka u mbaron me -ije. Tip Ruzhdije, Bedrije etj etj.
   Tani jemi në pritje të vlerësimit prej Desdemonës…

 6. Bravo çunave te ‘dosjeve’
  Keta skuthat roni,kavir,emigrant etj qe rrin gjithe diten pas pc e ofendojn çdo anetar te ppu (por jo vetem ne ppu) qe nuk ju vjen pas avazit na qenkan larguar tashme nga forumi
  Sigurisht atyre u vjen peshtire nga vetja,nga zbardhja e emrave,nga zbardhja e e jetes se tyre te erret e qe villnin me tre turrne ne ppu.
  Roni na paska marr dhe avokat,po kush te mer ne mbrojtje zgj**** si ty dhe ‘av’?

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s