Negociata

Negociata

Këtu po parashtrojmë disa pika, propozime. Propozimet i drejtohen së pari drejtuesve të Peshkut pa Ujë, të cilët nuk mendojmë se do të ndryshojnë mëndje mbi mënyrën se si i trajtojnë anëtarët e blogut, se si moderojnë komentet, se sa hapësirë u lënë komentuesve për t’u shprehur dhe se si i trajtojnë lolat dhe colat e blogut. U drejtohen edhe anëtarëve të tjerë, të diskriminuar ose jo të PPU.

Të shkruhet një rregullore e qartë dhe e detajuar e blogut. Nëse këtë e marrin përsipër pronarët e Peshkut, aq më mirë, vetëm ta bëjnë publike dhe ta respektojnë.
Të ndalohen pisanjozët si Roni Telegrafi dhe shokët e vet që ndosin ambientin.
Tu jepen, sërish, anëtarëve të thjeshtë mjete sinjalizmi të komenteve të pa përshtatshme. Idealja do të ishte vendosja e shenjave like/dislike të lidhra me një mekanizëm  i cili vë në dukje komentet më të pëlqyera ose fsheh ato më debilet. (Deri më sot kjo nuk është bërë sepse përndryshe PPU do të humbiste misionin e vet, që është ai i propagandës pro pasardhësve të PKSH.)

Mirëpresim propozime nga anëtarët e thjeshtë…

Reklama

2 mendime mbi “Negociata

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s