STALKER – Idlir Azizi

STALKER – Idlir Azizi

Psedonimi tek Peshku pa uje: STALKER (link)
Identiteti: Idlir Azizi

Idlir Azizi

Idlir Azizi

Shkrimtar i deshtuar. Komunist/marksist/socialist/leninist/maoist i thekur.
Si gjithe komuniste-nostalgjiket e tjere te peshkut pa uje, nuk mund te rri pa share Sali Berishen. Por sikunder pjesa me e madhe e “te majteve” nuk e shajne Berishen per arsye parimore por per arsye klanore. Gjithashtu, Berisha i ka shenjuar fort ne subkoshjencen e tyre, duke e urryer, meqe Berisha ka “kthyer medaljen” duke tradhetuar idealet e komunizmit…!

Shok i Ilirjana Stringes (mund t’i gjeni shpesh tek PPU duke shkembyer komente njeri me tjetrin – Stalker me Finisterre.). 
Per me teper, edhe adhurues i Ardian Vehbiut.

Shkrime të Idlir Azizit te postuara tek Peshku pa uje:
1. http://www.peshkupauje.com/2013/03/ekzili-i-posacem-i-saint-john-perse-poeti-nobelist
2. http://www.peshkupauje.com/2011/11/blogosfera/ekzili-vetevendosja-emancipimi
3. http://www.peshkupauje.com/2010/11/te-kesh-e-te-mos-kesh-dell
4. http://www.peshkupauje.com/2010/06/emri-vetevendoses-i-popullit

Advertisements

6 mendime mbi “STALKER – Idlir Azizi

 1. Dosjer etj.,
  pse kam pershytpjen se pjesa me e madhe e “dosjeve”, ose me mire te them e identiteteve te zbuluara ketu nuk jane veper e juaja? A kam ndopak te drejte nese them se ju keni nxjerre vetem disa identitete dhe pastaj kane ardhur komentuesit, qe mund te kene patur zenka njeri me tjetrin, dhe i kane nxjerre lakrat sho-shoqit?
  Do ta vlersoja shume nje pergjigjen tuaj! (Brenda limiteve qe gjykoni ju natyrisht.)

  Xhonas

 2. pershendetje ! doja tju jepja nje informacion : Bradland eshte Endri Meksi,djali i Aleksander Meksit . nese e keni par kur komenton , ben si mbeshtetes i Saliut , por ne fakt ben ironi se e ka me tallje, se ka mer tere mend .komunist me kamuflazh…prandaj e ka mire mubahetin me ruspiet si Raimoda Mucaj dhe Iliriana Stringa .

 3. Pse nuk e thoni qe ky eshte nje xhihadist islamik i kamufluar qe i pelqen Vetvendosja vetem per faktin se edhe levizjet e VV jane radikale, te tipit xhihadist ?? Prandaj eshte edhe fans i Ardian Vehbiut !! Mjafton si shikosh nga mbiemrat qe kane…
  Jan disa gjera qe nuk duhet bere shaka dhe as toleruar . Ato qe jane te verteta duhen thene!
  Shqiperia sot rrezikohet nga kolektivizimi islamist, dhe nje rend i ri komunistizues, kesaj radhe me nje tis islamizmi!

 4. I kam lexu disa pjes ktij robit… dhe me duhet te them, ajme, se ka nje gjuhe pak te kuptushme… teper jo komunikative. Gjuha njeher nuk shpreh, jo me qe te kete ndonje vlere letrare ajo qe shkruan nje injorant si Azizi.
  Kjo tregon se si funksjonon kultura ne Shqipri, me tarafe dhe me miqesi. Ilirjana Stringa mbeshtet Idlir Azizin, dhe Idlir Azizi mbeshtet Iliriana Stringen… Mjerim i madh!!

 5. Si nuk kane njecik ndot nga palacolleqet qe shkruajne keta nejrez?? Shajne qe nga Peshku pa Uje… nje komb te tere, persona publike e jo publike, autore, artiste dhe shkrimtare te tjere, ne menyre krejt meskine… bejne ironi duke u fshehur pas anonimitetit… por tani ju ua keni ***** ************** ***************…
  Bien ne nje nivel te atille debilizmi prej kalamajsh duke komentuar me pseudonime duke menduar se nuk jane si gjithe njerzit e tjere qe mbajne pergjegjesi per ato qe thone… Dhe tani qurraviten si viktima sepse iu jane nxjerr identitet…
  Cfare mjerimi, njerez pa karakter!

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s