sol-nocturnus – Arbër Zaimi

sol-nocturnus – Arbër Zaimi

Pseudonimi tek Peshku pa Uje: sol nocturnus (link)
Identiteti: Arbër Zaimi
Vendndodhja: Kosove (aktualisht) / Tirane.

Arber Zaimi (me floke te gjata, dhe me mjeker. Personi ne te majte eshte Dilfirus Vrioni, edhe kjo nje anetare e grupazhit komunisto, socialisto marksist, por me nje ndikim te fuqishem nga postmodernistet e Frances, ku edhe ka jetuar)

Arber Zaimi (me floke te gjata, dhe me mjeker. Ndersa personi ne te majte, po me floke te gjata, eshte Dilfirus Vrioni, edhe kjo nje anetare e grupazhit komunisto-socialisto-marksist, por me nje ndikim te fuqishem nga postmodernistet e Frances, ku edhe ka jetuar/jeton) [Fotografia eshte marre nga profili FB, asokohe ishte publike, ndersa tani nuk dime!]

Marksist, komunist, majtist, anti-kapitalist, dogmatik dhe I pandreqshem. Me kalimin e kohes ka permiresuar stilin e te shkruarit, sidomos tani qe shkruan prej Kosove, megjithate permbajtja eshte tejet e dobet. Rrejshmeria e (pjeses me te madhe te) argumenteve eshte evidente per cilindo qe ka nje minimum rrudhash ne koren trunore

Ne Kosove Arbër Zaimi i është bashkuar Vetëvendosjes, me të cilën me vuajtje të mëdha, dhe me flirtime të rrezikshme me islamizmin, perpiqen te mbajne ne kembe skeletin e kalbur te markzizem-leninizem-stalinizmit (socializmit).

Arbër Zaimi ka qenë autor i “Gazeta” dhe “Saktivista” (media e shkruar radikale socialiste/komuniste) dhe nje sere artikujsh te ndryshem shtypi, te botuar ne organe te kontrolluara nga “intelektuale” “ish”komuniste, si Shekulli, revista Klan, etj.

Aktualisht boton i boton cikerrimat e veta tek “Rrethana dhe Rrethina”. Blogu “Rrethana dhe Rrethina” indeksohet tek PPU; keshtu qe lexuesit e vetem te Arber Zaimit dhe “ideologeve” te tjere te komunizmit ne shqiperi jane gjysme debilat dogmatike socialisto-komunista qe komentojne/vizitojne peshkun pa uje.

[Dosje e mbyllur]

Advertisements

3 mendime mbi “sol-nocturnus – Arbër Zaimi

 1. mire duken nga shendeti keta o zoti Dosjer, nuk me duken si njerez qe mund ta dine se cfare eshte varferia sado qe flasin dhe hane buke duke folur per varfnin e njeriut.
  te veshur mire, sipas mode, te lare, me tellefona… bucko… me syte dielli…. ku e dine keta se ceshte varferia?!
  zoti na ruajt nga demagoget dhe perfituesit qe genjejn popullin shqipar!

  • po pra Kelo … si ka mundesi qe keta marksistet qe duhet te luftojne per barazi te jene te veshur kaq mire , kac bucko , kaq teknologjike..?! skane keta dreq marksistesh ndonje liste me “gjera te padeshirueshem” … ku te futen pasuria, kapitalizmi, teknologjia etj… qe dihet se jane shpikje te botes perendiore kapitaliste ?!??
   shiko , populli e di mire se komunizmi vjen nga lindja… nga sllavo serbo greket … dhe keta jane ne rregull me qendrimin qe mbajne , sikunder eterit e tyre!!
   prandaj keta kot qe fshihen pas gishtit , se nuk fshihen dot …

 2. Wee, Saktivista. E lexoja asokohe… 😦
  Eshte e trishte ne fakt, se pjesa me e madhe atyre qe gjoja benin aktivizem, sot jane sahanlepires te pushteteve dhe punojne ne administrate, duke marre nje tender andej nje tender ketej.
  “Gocat” me floket e gjata, Andi Kananaj dhe Leart Kola jane ushtare te mire te Edi Rames sot. Arberi cik me ndryshe sepse u largua ne Kosove.

  Sot Rama dhe cunat e Rames po duan te faktorizojne te tjera grupime, sic bene njehere me Mjaftin dhe me ata cunat e gocat e Saktivistes, sot kane disa tek Organizata Politike. Arlind Qorri, Jani Marka etj etj…

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s