Asterion – Ardian Vehbiu

Ardian Vehbiu

Pseudonimi tek Peshku pa Ujë: Asterion

Ardian Vehbiu (me një buzëqeshje të “stampuar”)

Profesioni: Publicist

Vendodhja: New York, SHBA.

Shënime: Pseudonimi Asterion nuk është i vetmi qe përdor Ardian Vehbiu për të komentuar tek Peshku pa Ujë. Mund  të identifikohet një nofkë që Ardian Vehbiu ka përdorur gjatë diskutimit mbi një nga shkrimet e veta “Gjuha e Halilit” të publikuar edhe tek PPU 1-link. Pseudonimi është “ami” dhe është perdorur, me ndihmën e adminave te PPU, për të replikuar ndaj komentuesve. Profili sic mund të shihet këtu  eshtë  falso, me disa foto të rreme.

Të tjera: Ardian Vehbiu është edhe autori i blogut Peizazhe të Fjalës, me kolegun Rando Devole (Pishak Zhgaba). Tek blogu i vet Ardian Vehbiu, dyshohet se përveç me nofkën Xha Xhai komenton in incognito edhe me nofka te tjera, ndër to më emblematiket janë “Ovoid“, e përdorur gjatë fushatës së fundit elektorale apo duke komentuar në gazeta nen shkrimet e veta apo të “kundërshtareve”2-link 3-link 4-link.  Ka edhe plot llagape të tjera.

 

Lexo edhe dosjen: Ilirjana Stringa

Lexo lajmin e fundit (sidomos komentet): Ardian Vehbiu fiton cmimin Ardian Klosi, qe u krijua nga Edi Rama, dhe u dha nga Mustafa Nano (s’ka gje, edhe pse jane te gjithe miq te njeri tjetrit. 🙂 ).

 

[Batjar C.]

Advertisements

10 mendime mbi “Asterion – Ardian Vehbiu

 1. Vehbiu kete punen e nofkave e ka karakteristike…
  Vet tek Blogu Peisazhe te Fjales ai ka kater apo pes nofka te ndryshme…

 2. Thon se ka edhe nofken “Pifto”, ky tipi… po nese eshte e vertet dmth qe jeni gabuar ju… ndaj nuk e keni nxjerr… lol

 3. Akademiku i rruges Ardian Vehbiu perpiqet qe te kete “konsensus” duke shume-fishuar komentet ne blogun e vet, dhe kte e ben her duke krijuar personazhe fiktivflet me veten duke krijuar debat te ndezur) her duke luftuar me mullinjt e eres…

 4. Ja dhe llagapi i fundit i Ardian Vehbiut, duke bere “muhabet” me xhibin… (njohur ndryshe si xhibolja)
  http://xhaxhai.wordpress.com/2014/01/18/tirana-stacion-i-fundit/#comment-34591

  Shifeni se si e provokon… jane fjale karakteristike te Vehbiut, i cili me “akuarium” i referohet pikerisht blogut PPU. Lexuesi duhet te dije se Ardian Vehbiu ne te shkuaren ka patur jo pak perplasje me disa anetare te PPU, edhe pse nje pjese e mire e komentuesve te blogut te Ardian Vehbiut jane njekohesisht edhe komentues tek Peshku pa Uje.

 5. Pingback: finisterre – Ilirjana Stringa | PeshkupaUje.Dosje

 6. Pingback: STALKER – Idlir Azizi | PeshkupaUje.Dosje

 7. Pingback: opjeshkë – Anxhela Çikopano | PeshkupaUje.Dosje

 8. Pingback: EdRus – Eduart Rustemi | PeshkupaUje.Dosje

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s