Art Changed the World – Admir Bilca

Art Changed the World (link)

Identiteti: Admir Bilca

Origjina: Berati

Vendodhja: Visby, Gotland, Suedi

Komente: Merret me art. Gjithsesi, objektivisht arti i tij është më se banal. Inteligjencë mediokre. Sens kultivimi të vetes më se mediokër.

Shënime: Vuan nga komplotomania. Ka një qëndrim tërësisht dogmatik mbi komunizmin, ateizmin, dhe ngrohjen globale (duke e mohuar).

Edukimi: 1995 – National Diploma in Fine Art, A.Xhindole Art College, Berat, Albania
2005 – H N D Fine Art i Newcastle- Under- Lyme College and Staffordshire University

Fotografi:

[dosje e hapur]

 

Advertisements

5 mendime mbi “Art Changed the World – Admir Bilca

 1. Une mendoja se ky kishte mbaruar te pakten per ndonje shkence politike ose punonte per ndonje OJQ, think tank me orientim politik sepse hiqet si super i ditur ne te gjitha fushat. Por kam vene qe pas fiaskos me TAP kane filluar ta tallin icik te gjithe aty.

  • Dhe të mendosh se këta janë ata që janë pak më të edukuar. Imagjino pjesën tjetër të lukunisë së Peshkut pa Ujë (përjashtuar ca kokrra identitetin e të cilëve e njohim por nuk do ta bëjmë publik).

 2. Mesazh per Admirin: Art çuni mos bridh kot si budalla neper peshk duke akuzuar te tjeret se te kane hapur dosje, sepse asnje nga ata qe tia po ndonje tjeter akuzoni nuk ka te beje me dosjet.
  Aq me teper qe ketu nuk shahet njeri e madje nuk ka censure siç ka tek Peshku pa uje. Nese ke ndonje gje per te theme mund ta thuash ketu nese deshiron.
  Por tek e fundit nuk na duket se ka ndonje gje per t’u ankuar: te gjitha informacionet mbi Admir Bilcen jane publike. Ne nuk kemi vjedhur asgje, e keshtu nuk kemi tradhetuar asnje miqesi.
  Nese te vjen ndot nga ato qe mund te kesh thene apo mund te thuash ne te ardhmen, kjo eshte puune e jotja, e karakterit tend dhe te gjithe Vipave te tjere te kesaj nahije.

  Batjar C.

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s