Juliusx – Julian Tako

Juliusx (nemesis, jyl, etj.)

Identiteti: Julian Tako

Vendodhja: Greqi (Athinë?)

Fotografi:

Julian Tako
Komente: Inteligjencë mediokre. Sens kultivimi të vetes, mediokër. Komunist dogmatik. Relativisht i vjetër në blogosferën shqiptare. Përçarës; jo pak herë është shprehhur për ndarjen e Shqipërisë me kufi lumin Shkumbin. Këtu mund të shihet se çfarë mendon Julian Tako mbi festimin e 100 vjetorit të Pavarsisë:

Julian Tako mbi 100 vjetorin e Pavarsisë së Shqipërisë

Shënime: Komenton, dhe madje shkruan, edhe tek Pejzazhe të Fjalës (blogu i Ardian Vehbiut) me po të njëjtën nofkë.
Fjalori i pasur i Julian Tako:

Fjalori i pasur i Julian Tako

Fjalori super i pasur i Julian Tako

Për më shumë të lexohet: http://juliusxfanklab.wordpress.com/

[Dosje e hapur.]

Advertisements

6 mendime mbi “Juliusx – Julian Tako

 1. Ne fakt eshte rob shume i ulet, po mbi te gjitha me nje miks ideologjik te vecante. Edhe komunist edhe ortodoks fanatik.

 2. Julian Tako, mosha 31…me origjine nga gjirokastra, babai ka punuar si oficer dhe prej kesaj pune shperngulet ne Tirane.
  Ky morri ka studjuar ne nje universitet ne Selanik.

  • Ok. Ishim në dijeni ku studion-te, madje edhe per origjinën dhe faktin se është rritur në Tiranë. Gjithsesi, ndryshe nga sa mund të mendojë ndonjë (trap-e) nga këta që kanë “dosje”, ne nuk i kushtojmë dhhe aq kohë gjësë ndaj mund të na shpëtojnë gjëra të tilla, të cilat nuk na vijnë ndërmend në atë moment.

   Një gjë që duhet gjithsesi të mbash parasysh, Llazi, është se “morrat” herë tjetër duhen lënë jashtë. Kjo nuk do të thotë se unë kundërshtoj epitetin që ti i ke dhënë Julian Takos, apo grekut shqiptar, por sepse nuk dua-m që t’u japim argumente për mbylljen e faqes. Shpresoj-më të jem-i shpjeguar!

   [A.I.]

 3. Pingback: Ndonjehere – Llukan Tako | PeshkupaUje.Dosje

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s