hënablu – Aida Dizdari

hënablu – Aida Dizdari

Identiteti: Aida Dizdari

Fotografi:

Vendodhja: Shqipëri (Kosovë?)

Besimi fetar: (Ortodoks?)

Blog personal: ej!

Komente: Anëtare e re e PPU. Gjithsesi mjaft e njohur nëpër/për qarqet e vjetra të internetautëve shqiptarë, përfshirë të nënshkruarin. 🙂
Inteligjencë mesatare. Sens kritik mediokër. Shkruan poezi. Përkthyese.

[Dosje e hapur]

Advertisements

4 mendime mbi “hënablu – Aida Dizdari

  • ps. Nuk eshte e nevojshme ta publikoni komentin tim, mjafton te beni ndryshimet e nevojshme e gjithashtu lutem ta mbyllni dosjen time (nuk po ju kerkoj ta fshini pasi e respektoj punen tuaj por lutem ta respektoni privatesine time per sa i perket informacioneve te metejshme:)) Faleminderit.

  • Çshtë çështje disi e ndërlikuar kjo. Disa (Roni Telegrafi, Majlinda Bashllari) janë shprehur se do të ngrinin një padi kundrejt nesh, me pretendimin se cënonim këtë apo atë të drejtë, dhe të privatësisë së personave të tyre.
   Tani, çështja ngrihet gabim nga këta individë, ngaqë ne nuk u kemi vjedhur asnjë informacion, as duke u hequr si miq të tyre, as duke u futur fshehurazi në shtëpitë e tyre.
   Këtu gjenden informacione, data dhe fotografi të shpërndara nëpër internet. Ne nuk kemi bërë gjë tjetër, përveç mbledhjes së këtyre inf. dhe lidhjes me njëra tjetrën. Se si arritëm, punë intelekti dhe aftësie. Aftësie vështrimi të big picture…

   E vetjma gjë për të cilën mund të na akuzoni është për shpifje ndaj personit privat, duke mohuar kategorikisht se pas këtyre nofkave të PPU qëndrojnë paditësit (pra ju, me “dosje”). Nga njëra anë duket lëvizja më e mirë. Por nga ana tjetër, në mënyrë implicite konfirmohet se pas këtyre nofkave qëndrojnë pikërisht paditësit (pra ju). Përndryshe ç’ne gjithë kjo kakofoni, këtu e tek Peshku?…

   [A.I.]

   • Me duket se nuk permenda paditje apo ndonje shkelje te drejtash ne lidhje me informacionin publik qe une kam shperndare ne internet e qe ju e keni mbledhur ketu. Nuk fola as per vleresimin qe me keni dhene pasi eshte sigurisht e drejta juaj (deri ketu te pakten). Madje ju falenderova dhe ju korigjova qe informacioni qe keni te jete i sakte. Ajo qe ju kerkoj eshte te mos publikoni me informacion (privat) prej meje e kete e kerkova me shume miresjellje. Une nuk jam askush, aq me teper per peshkun pa uje, ku mund te them se nuk kam botuar thuajse asgje e nuk perbej interes te vecante. Nuk eshte e nevojshme te me vini nen nje spot qe nuk besoj ta meritoj. Duke marre parasysh sa me siper, pergjigjia juaj nuk me duket se eshte per mua… Uroj te mira… Aida Dizdari

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s