PF – Spiro Ilo

Spiro Ilo –  PF

PF – Një ndër anëtarët më të vjetër të Peshkut pa ujë. Emri i tij i vërtetë është Spiro Ilo. Aktualisht ka mban edhe detyrën e administratorit in incognito.

Vendodhja: Kanada

Profesioni: Kameraman. I njohur për regjistrimin e disa ngjarjeve të rëndësishme të Shqipërisë.

Shënime:Grekofil, edhe pse nuk të lë ta kuptosh. Komunistofil. Homofob – me shumë gjasa homoseksual latent (i fshehtë).

Ja çfarë thotë Spiro Ilo mbi Musinë Kokalarin:
Spiro Ilo mbi Musine Kokalarin
Të tjera: I martuar, me fëmijë.

Pamja fizike: I shëmtuar.

Foto:

Spiro Ilo, PF

Spiro Ilo, PF

Advertisements

9 mendime mbi “PF – Spiro Ilo

  • Adresa IP e komentuesit të mësipërm: 70.29.60.164 – Canada, Ontario, Toronto – Sympatico Hse
   (bëhet publike ngaqë komenti përmban fyerje – Admin. A.I.)

 1. pf-ja eshte rritur e edukuar per tu ber sahanlepires sot ai eshte edhe krenar qe qendon ne krye te grupit komunist ppu fal sahanlepirjes,nderkoh ai fut dhe gruan e tij (ne ndihme te lukunise)ne ppu me nofkent ”etnik”

  • Ok.
   Tani, siç edhe e kam thënë më parë në komente mund të thoni çfarë të doni, pro ose kundër nesh. Vetëm se duhet ruajtur një farë etike në komunikim, Kjo sepse jo vetëm që rrezikohet të moslexohemi nga një shtresë e caktuar lexuesish, të cilët nuk i pëlqejnë komentet e pista, por sepse nuk u duhet dhënë Atyre asnjë, përsësis asnjë argument për mbylljen e këtij blogu.

   Thënë këtë, dyshoj se ndonjë nga këta palaçot si Roni Telegrafi me shokë vijnë këtu me IP të rrema e lëshojë komente të pista, për t’i shfrytëzuar më pas për të mbyllur blogun.

   Pra, thoni çfarë të doni, veçse kujdesuni pak për fjalët që zgjidhni. Ka më shumë mënyra për t’u shprehur.

   [A.I. – ideatori i Dosjeve të Peshkut pa Ujë]

 2. Spiro Ilo sipas te dhenave gjysme publike ka kartele ne Sigurim dhe ka qene informator i zellshem i tij. Jane ne arkiv te gjitha spiunimet qe ka bere dhe favoret ne punesim qe i ka marre me to.

  Me vone ky person, dmth. pas komunizmit, eshte angazhuar nga sherbimi sekret grek, ka qene ndjekur edhe nga SHIKu i viteve ’90 per kete pune. Bile gjate trazirave te 97 i dinte depot qe do sulmoheshin perpara te gjitheve, edhe vete atyre qe do benin sulmin. Perpara se turmat e armatosura te shkonin ne nje depo ushtarake te caktuar, Spiro Ilo ishte aty me kamera dhe eshte po ky qe si kameran ka marre ne interviste Zan Caushin ku flet per Vorio Epirin.

  Kjo jep edhe nje pamje me te plote se pse ky eshte ai qe e ben lemsh ppu me fshirje komentesh, dhenie statusesh abuzive etj.

 3. Hands down nje nder me antipatiket e PPU-se! Shume e neveritshme menyra se si sulmon peshqit e rinj. Edukata dhe fjalori i ndyre lejne shume per te deshiruar.

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s