Heretik

Heretiku është një komentues relativisht i ri i Peshku pa Ujë. Gjithsesi kemi arsye të mendojmë se ka komentuar atje me nofka të tjera më parë meqënëse është një nga internetautët më të vjetër, përfshirë të nënshkruarin.

Identiteti: G.H. (Preferohet të mos bëhet publik meqë një koleg e ka mik.)

Vendodhja: Itali.

Shënime: Inteligjencë mediokre. Sens kultivimi të vetvetes, të lartë. Përtej Peshkut pa Ujë, G.H. komenton edhe tek blogu “Peizazhe të Fjalës” me nofkën “pifto”. Komunist. Apologjet i diktaturës komuniste shqiptare dhe krimeve të saj. shpeshherë në komentet e tij vihen re doza stresi nervor.

[Dosje lënë pezull.]

Advertisements

5 mendime mbi “Heretik

   • Nuk do te habitesha… per faktin se ka shume ngjashmeri me pozicionet e Vehbiut dhe te tjere “kozmopoliteve te majte”. Jane gjithologe, filo-islamike…

    Dhe me kete kam thene shume…; vete moderatoret e kesaj faqeje, e kuptojne se cila eshte origjina, cilat jane bashkeshkaqet dhe rrjedhojet e nje pozicionimi te tille… (le te kujtojme edhe pozicionin, sot jo shume te perfolur, e kryeministrit aktual Edi Rama – edhe ky filoislamik.)

    Z. pifto eshte komentator i vjeter i internetosferes; ka komentuar gjeresisht tek AlbClubi. (per ata qe nuk e dine se cfare ka qene AlbClubi, le te mos e vrasin fare mendjen as per dosjet e ketushme. 🙂 ).

    E permend AlbClubin, e moderuar nga Era Makoci, meqe z Pifto, e gjithsesi kush qendron pas kesaj nofke, ka nje fjalor dhe regjister karakteristik; njehere kishte postuar nje shkrim mbi “mutin” (apo gjera te ngjashme) tek Alb Clubi…. Qe perket me regjistrin e Heretikut tek PPU.

Komento ose spiuno...

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s